TAD-Batikent-Telefon1

GRE KURSU

GRE Nedir?

Graduate Record Sınavları (Graduate Record Examinations) ilk olarak 1949 yılında ETS tarafından yapılmıştır. GRE sınavının amacı öğrencilerin sözel, matematiksel, kompozisyon yazma ve eleştirisel düşünce yeteneklerini ölçmektir. Sınavı geçmek için herhangi bir sonuç alınması gerekmemektedir ya da üniversiteler herhangi bir alt limit belirtmemektedirler. Fakat her üniversitenin her bölümünün öğrencilerinin belirli genel bir GRE sınav sonucu ortalaması vardır. İki türlü sınav şekli vardır. Genel sınav ve branş sınavı. Sınav sonucu 130 ile 170 arasında değişmektedir. 2014 yılı itibari ile sınav maliyeti 185 dolardır. Sınavlar bilgisayar üzerinde gerçekleşmekte ve ETS sınav merkezlerinde çözülmesi gerekmektedir.

Her sınav sonucu beş yıl boyunca geçerliliğini korumaktadır. Sonradan eklenen sınav sonucu seçme özelliği sayesinde üniversitelere başvuru aşamasında eğer öğrenciler sınava birden fazla girmişler ise istedikleri sınav sonucunu gönderme hakkına sahip olmuştur. Öğrenciler sınava her 21 günde bir girebilirler. Fakat devam eden on iki aylık zaman dilimi içinde toplam beş defa girme hakları vardır.

 

GRE Kursları

 • Graduate Record Sınavları lisansüstü programlarına başvuran kişilerce alınmaktadır.
 • GRE Genel Testi herhangi bir bilim dalına bağlı olmaksızın kişilerin yazma, sözel ve sayısal becerilerini ölçmektedir.
 • GRE Konu Testleri ise kişilerin sekiz ayrı bilim dalında lisans eğitiminde edindikleri bilgileri ölçmektedir.
 • Cumartesi ve Pazar günleri 3’er saatten toplam 36 saat süren bir kurstur.

 

Kursta işlenen konular:

 • Kompozisyon yazımı,
 • Sözel Bölüm,
  – Cümle tamamlama
  – Analog
  – Kelime karşıtı bulma
  – Okuma,
  – Kelime Geliştirme
 • Matematik tekrarı – Sayısal Bölüm.